#My_Turkey
#City
#Istanbul
8 Речей, які потрібно зробити в Стамбулі
#City
#Istanbul
8 Речей, які потрібно зробити в Стамбулі
1. Проїхатися на трамваї по Бейоглу.
Вулиця Істікляль (İstiklâl Caddesi) - Єлисейські поля Стамбула. Це одне з найбільш жвавих місць в місті, і тут легко провести хоч весь день безперервно: у модних бутиках або сучасних арт-галереях, затишних кондитерських або романтичних книжкових крамницях. Вулиця пішохідна, і єдиний транспорт на ній - ностальгічні червоні трамвайчики, в які можна вскочити на ходу. Якщо вистачить сміливості то покатайтесь, як в дитинстві, «на ковбасі». Але розумніше все ж буде просто подивитися, як це робить місцева дітвора.
2. Поніжитися в Хаммамі.
У Стамбулі навіть звичайний похід в лазню може вважатися оглядом визначних пам'яток, адже історія деяких хамамів легко може виявитися довшою і цікавішою історії деяких країн. Наприклад, мармур хамама Джагалоглу (Cagaloglu Hamami) побачив чимало пікантних сценок зі знаменитостями від кайзера Вільгельма II до композитора Ференца Ліста.
Два найвідоміших стамбульських хамама знаходяться в серці старого міста: Чемберліташ 1584 року побудови - на півдорозі від Гранд-базару до Айя-Софії, а Айасофя Гюррем Султан 1557 року - на площі між Айя-Софією та Блакитною мечеттю. Останній звели за наказом Роксолани, знаменитої української дружини султана Сулеймана Пишного.
3. Посидіти в кальянній.
Відпочити по-місцевому, так, як це роблять на консервативному сході Туреччини і в сусідніх ісламських країнах, можна в кальянній. І хоча формально курити кальяни в Туреччині заборонено, знайти заклад, де на забороу не звертають уваги, все ж можливо. Вище всього шанси будуть в провулках біля мечеті Нусрет (Nusretiye Camii) неподалік від Галатської вежі. Атмосфера в цих закладах зазвичай невимушена, і якщо хочете завести знайомих серед місцевих жителів, кальянна підійде найкраще.
Якщо (а скоріше - коли) відпочинок в кальянній вам набридне, і захочеться чогось веселішого - сходіть в один з нічних клубів, які в Стамбулі тісняться вздовж набережної від Ортакьой (Ortaköy) до Куруджешме (Kuruceşme).
4. Побувати на островах Принців.
Зсередини оцінити масштаб Стамбула неможливо - справжній розмах міста видно тільки здалеку. Кращі оглядові майданчики знаходяться на островах Принців, розсипи крихітних клаптиків землі в Мармуровому морі, куди зі Стамбула можна дістатися поромом з пристані Кабаташ.
Ледве зійшовши з порома на будь-якому з островів, як ніби переносишся на 100-150 років назад і опиняєшся на аристократичному курорті: по тротуарах неспішно гуляють рідкісні туристи, по тінистих вуличках їздять запряжені парою коней карети, за ажурними парканами видніються особняки з доглянутими садами. І ніякого шуму машин - тільки свіжий вітерець колише дерева і копита стукають по дорозі.
5. Випити яблучного чаю.
Кафе П'єра Лоті знаходиться високо на пагорбі, і з його просторої тераси відкриваються прямо таки чепурні види на острови, міст через Босфор і шпилі мінаретів на іншому березі протоки. Чим не ідеальне місце випити яблучного чаю з витонченого стаканчика і зробити колоритне селфі? Розповідають, що колись французький письменник П'єр Лоті написав свій перший роман саме в цьому кафе, надихаючись видами затоки Золотий Ріг. Говорять про це, здебільшого, власники закладу, але правда це чи ні - не так уже й важливо, адже види тут дійсно чудові.
6. Відправитися в круїз по Босфору.
Круїз по Босфору - прекрасна можливість побачити Стамбул у новому ракурсі. Якщо дозволяють час і бюджет, варто відправитися в повноцінний круїз: за 5-6 годин ви побачите більшість мечетей і палаців Стамбула, зупиніться у кількох історичних пам'яток і перетнете практично весь Босфор від Мармурового моря до Чорного і назад. Якщо ж мета - «поставити галочку» і зробити пару фотографій Стамбула з води, то сильно заощадити можна, прокотившись на громадському поромі з одного берега протоки на інший. Знайти відповідний круїз можна на пристані Еміноню (Eminonü) у Галатского моста.
7. Спробувати дондурма.
Найближчий аналог турецької дондурма - морозиво. Це смачні ласощі, хоча і роблять його з досить незвичайних інгредієнтів: молока, цукру, мастики і салепу - солодкої муки з бульб зозулинця. Мастика і салеп додають в'язкості і роблять морозиво трохи схожим на жуйку. А на батьківщині ласощі, в Мараш на сході Туреччини, дондурму навіть роблять настільки густий, що їсти її доводиться з ножем і виделкою. У Стамбулі дондурма продається чи не на кожному розі в пересувних кіосках з написом Maraş Ice Cream.
8. Потрапити на бастіони фортеці.
У різні часи фортеця Румеліхісар охороняла вхід в Босфор, служила митницею і навіть якийсь час була в'язницею. Тепер в фортечних мурах розташувалися музей і відкритий літній театр. Музей не найцікавіший, зате види на протоку, зелені пагорби і міст через Босфор з фортечних башт відкриваються просто приголомшливі. Дістатися до фортеці можна звичайним міським автобусом або кораблем під час круїзу.
Пошук та редакція - О.Олійник.
Пошук та редакція - О.Олійник.
Коментарі
Дописати коментар